Haber Detayı
02 Aralık 2021 - Perşembe 11:23 Bu haber 1119 kez okundu
 
AĞLASUN’LU HANIMLARIN EL MAHARETLERİ DİZİLERE KONU OLDU
IŞKUR-Ağlasun Belediyesi iş birliği ile Ağlasun’da Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama Elemanı mesleğinde kurs düzenlendi.
KÜLTÜR Haberi
               AĞLASUN’LU HANIMLARIN EL MAHARETLERİ DİZİLERE KONU OLDU

IŞKUR-Ağlasun Belediyesi iş birliği ile Ağlasun’da İkamet eden İşi ve mesleği olmayan kadınların geçimlerini sağlayabilmeleri için Dekoratif Ev Aksesuarları Hazırlama Elemanı mesleğinde kurs düzenleniyor. 02.12.2021 tarihinde başlayan ve 10.01.2022 tarihinde sona erecek olan Meslek Edindirme Kursundan 17 kadın faydalanıyor. Katılımcılara günlük 35 TL cep harçlığı veriliyor.

Kursu ziyaret eden İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre AKALIN yaptığı açıklamada “Kursumuza katılım sağlayan tüm kursiyerlerimize başarılar diliyorum. Kurs bitiminde katılımcılarımız öğrendikleri mesleği uygulayarak kendilerine bir gelir kapısı açabilirler. Ayrıca kursiyerlerimizin ürettiği keçe ürünler Televizyon ekranlarında ilgiyle takip edilen “Alparslan Büyük Selçuklu” dizisinde görmek bizleri çok memnun etti” dedi.

Kurs açılışında konuşan Ağlasun Belediye Başkanı Ali ULUSOY ‘’İŞKUR ve Ağlasun Belediye Başkanlığı iş birliği ile açtığımız Dekoratif Ev Aksesuarı kursumuzda ki çalışmalarımızın emeğini almaya devam ediyoruz. Emeklerinden dolayı İŞKUR İl Müdürü Yunus Emre AKALIN’ a, Rukiye Kantekin Hocamıza ve kursiyer arkadaşlarımıza teşekkür ederim’’ ifadelerine yer verdi

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , AĞLASUN’LU, HANIMLARIN, EL, MAHARETLERİ, DİZİLERE, KONU, OLDU, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı