Haber Detayı
02 Temmuz 2022 - Cumartesi 10:37 Bu haber 734 kez okundu
 
TRAC BURDUR ŞUBESİ KESİNTİSİZ HABERLEŞME İÇİN ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYOR
Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) Burdur Şubesi her türlü doğal afette haberleşmenin kesilmemesi için çalışmalara devam ediyor.
TEKNOLOJİ Haberi
                     TRAC BURDUR ŞUBESİ KESİNTİSİZ HABERLEŞME İÇİN ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYOR

Tüm yurtta tamamen gönüllülerden oluşan Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti'nin Burdur Şubesi'nin üyeleri Burdur kent merkezinde iletişimin kesilmemesi için merkez telsizini aktif hale getirdi. 

Burdur Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin de desteği ile merkeze bağlanan telsizin anteni yerine monte edildi. Kent merkezinden birçok noktaya haberleşme imkanı sağlanarak olası bir afet durumunda hızlı bir şekilde kurtarma ekiplerinin iletişiminin kopmadan sürdürebilmesi için adım atılmış oldu.

Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Burdur Şube Başkanı İzzet Nedim Salman yaptığı açıklamada, "biliyorsunuz son zamanlarda doğal afetler arttı. Afad, itfaiye, polis ve 112 ekipleri canla başla gönüllüler ile bu afetler ile mücadeleyi sürdürüyor. Bizde Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti olarak AFAD'ın haberleşme çözüm ortağıyız. Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Burdur Şubesi olarak bizler üzerimize düşeni her zaman gönüllü arkadaşlar ile yapmaya çalışıyoruz. Bu binayı bize Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz tahsis etti. Bugün de şubemizin merkez telsiz'ini aktif hale getirdik. Cihazımızın anteni'ni yerine bağlamak için İtfaiye teşkilatımız bize yardımcı oldu. Ve şuan merkez telsiz'imiz aktif bir şekilde bölgeye hizmet veriyor. Bu imkanı bize sağlayan başta Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Antalya Şube Başkanı Metin Karakuzu'ya, teknik desteklerinden dolayı Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti Burdur Şubesi üyelerinden İbrahim Erboyacı ve Bayram Bacak'a, hiçbir maddi ve manevi desteğini esirgemeyen Özgür Bulut'a, değerli zamanlarından ayırıp bize destek olan Kayra Polat ve Mesut Pala'ya, bütün vakitlerini derneğimiz için harcayan koca yürekli Metin Uçan ve Mustafa Erinç'e, derneğimizin merkez telsizinin aktif hale gelmesi için maddi desteklerini esirgemeyen kıymetli üyelerimize, bize merkez telsizimizin anteninin kurulması için İtfaiye Aracını tahsis eden Başta Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz' e, İtfaiye Müdürümüz Mehmet Ali Ballak'a ve tüm itfaiye teşkilatına sonsuz teşekkürleri bir borç biliriz" dedi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , TRAC, BURDUR, ŞUBESİ, KESİNTİSİZ, HABERLEŞME, İÇİN, ÇALIŞMALARA, DEVAM, EDİYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-1178459690048185