Haber Detayı
21 Haziran 2022 - Salı 14:37 Bu haber 1108 kez okundu
 
TRT ANTALYA RADYOSU 60’INCIKURULUŞ YILDÖNÜMÜ AÇILIŞINI BURDUR’DA YAPTI.
TRT Antalya Radyosunun 60’ıncı kuruluş yıl dönümü Burdur, Antalya ve Isparta’da düzenlenecek olan kutlamaların ilk durağı Burdur da yaptı.
KÜLTÜR Haberi
TRT ANTALYA RADYOSU 60’INCIKURULUŞ YILDÖNÜMÜ AÇILIŞINI BURDUR’DA YAPTI.

TRT Antalya Radyosu 60 Kuruluş Yılı Burdur’da kutlandı. Burdur, Antalya ve Isparta’da düzenlenecek olan kutlama etkinliklerinin ilk durağı Burdur’un yeni Düzenlemesi yapılan Cumhuriyet meydanında buluşan halk yağmur yağacağına aldırmadan Türk Halk Müziği konserinde sanatçı Burdurlu sanatçı Uğur Önür ile Umut Sülünoğlu THM Sanatçıları Cumhuriyet Meydanında müzik severlerle bir araya geldi

TRT Antalya Radyosunun 60’ıncı kuruluş yıl dönümü kutlamaları Burdur’da başladı. Burdur kutlamaları Cumhuriyet Meydanında verilen konserle başladı. Konsere Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz, Vali Yardımcısı İbrahim Özkan, İl Jandarma Komutanı Mustafa Güder, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, TRT Antalya Bölge Müdürü Hikmet Kocaman ve vatandaşlar katıldı.

 Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz konserde yaptığı konuşmada, “Bu akşam alanı dolduran tüm hemşerilerimize teşekkür etmek istiyorum. Kıymetli protokol üyeleri sizlerde iyi ki bu akşam bizlerle beraber oldunuz. TRT’nin yeri hepimizin içinde ayrıdır. Ben sabah canlı yayında onu söyledim. Benim için TRT bazen uykuya geçiş bazen ders çalışma bazen gece yolculuğunda yol arkadaşıdır. O yüzden TRT Antalya Radyosu’nun 60. kuruluş yıl dönümü etkinliklerinin Burdur’dan başlaması da bizim için ayrı bir anlam ifade etti.

Ben Bölge Müdürümüze ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza da teşekkür etmek istiyorum. İyi ki varsınız, iyi ki TRT var. Burdur’un türkülerini dinledik, Aşık Mahsuni’yi dinledik, Neşet babayı dinledik, kısacası tüm Anadolu’yu dinledik. Güzel bir akşam oldu. Bu meydan Burdur’a çok yakıştı. Böyle anlamlı bir etkinlikle başlamış olması da benim açımdan çok daha büyük onur. Sizleri seviyorum, çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: TRT, ANTALYA, RADYOSU, 60’INCIKURULUŞ, YILDÖNÜMÜ, AÇILIŞINI, BURDUR’DA, YAPTI., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-1178459690048185