Haber Detayı
24 Ekim 2021 - Pazar 12:38 Bu haber 889 kez okundu
 
YANAN ORMAN ALANLARI GELECEĞE HAZIRLANIYOR
Isparta Orman Bölge Müdürlüğü Sütçüler ve Bucakta Yanan Orman Alanlarında Rehabilite Çalışmalarına Devam Ediyor
GÜNDEM Haberi
        YANAN ORMAN ALANLARI GELECEĞE HAZIRLANIYOR

Isparta Orman Bölge Müdürümüz Refik Ulusoy Ağustos ayında Sütçüler ve Bucak Orman İşletme Müdürlüklerinde çıkan yangınlarla ilgili arazi incelemesi yaparak, yangın sahalarında yapılan çalışmaları denetledi.

Bölge Müdürümüze yangın sahalarında, Sütçüler İşletme Müdürü Ayhan Arat, Bucak İşletme Müdürü Mustafa Ersoy, İşletme Şefleri ve Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğünden Fahri Kaya eşlik etti. Bölge Müdürümüz yangın sahası üretim çalışmaları, yapılan yollar, feromon tuzakları ve yangın sonrası diğer faaliyetlerle ilgili değerlendirme yaptı.

Isparta Orman Bölge Müdürümüz Refik Ulusoy yangın görmüş sahalarda, üretim ve boşaltma çalışmalarının hızlı bir şekilde gerçekleştirilerek sahalarda gençleştirme çalışmalarının bir an önce tamamlanması gerektiğini, yangın bölgesinde böcek tasallutuna meydan verilmemesi için uygulanan tuzak ağacı ve feromon tuzaklarının kontrollerinin yapılarak herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi talimatı verdi.

Bölge Müdürümüz, gelecekte çıkabilecek olası yangınlar için gerekli yangınla mücadele tesislerinin de oluşturularak yerleşim yerlerimiz için koruma bantlarının tesis edilmesi, teknik ve takvime uygun bir çalışma ile sahalarımızın yeniden yeşil örtüsüne kavuşturulması gerektiğini ifade etti.

Bölge Müdürümüz Bucak ve Sütçüler İşletme Müdürlüklerimizdeki yangın sahalarında yapılan özverili çalışmalar için tüm personele teşekkür etti ve yeniden bu tür afetlerin yaşanmaması dileklerinde bulundu.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , YANAN, ORMAN, ALANLARI, GELECEĞE, HAZIRLANIYOR, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı