Haber Detayı
01 Temmuz 2022 - Cuma 10:46 Bu haber 729 kez okundu
 
BAŞKAN YUSUF KEYİK, AVRUPA’YA YAPILAN TEKNİK ZİYARETİ DEĞERLENDİRDİ.
Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik beraberindeki heyet mermer başta olmak üzere incelemelerde bulundu
EKONOMİ Haberi
BAŞKAN YUSUF KEYİK, AVRUPA’YA YAPILAN TEKNİK ZİYARETİ DEĞERLENDİRDİ.

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası (BUTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik ve beraberindekiler Madencilik Sektöründe İş Sağlığı ve Güvenliğinin Geliştirilmesi Projesi’nin (MİSGEP) hibe bileşeni dahilinde hayata geçirilen “İşimdeyim Güvendeyim Projesi” kapsamında Almanya ve İsviçre’ye teknik ziyaret gerçekleştirdi.

Ziyarete ilişkin değerlendirmede bulunan Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Keyik: “Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ve Süleyman Demirel Üniversitesi öncülüğünde ‘İşimdeyim Güvendeyim’ Avrupa Birliği Projesi kapsamında Almanya ve İsviçre’de bir dizi ziyaret ve çalışmalar gerçekleştirdik. Nürnberg’de maden ve mermer makinaları fuarına katılım sağladık. Sonrasında İsviçre’de 130 yıldır çalışan bir mermer ocağı ve fabrikasını gezerek hem iş güvenliği- iş sağlığı kapsamında ve hem de işletme- imalat çalışmalarını yerinde inceleme fırsatı bulduk. Yine Almanya’nın Bavyera eyaletinde Münih’e 100 kilometre yakında bulunan mermer ocağı ve mermer fabrikalarında incelemelerde bulunduk. Tabi burada sektörle alakalı avantaj ve dezavantajlarımızı yerinde tespit etme imkânımız oldu. Ziyaretlerimiz esnasında İşletmecilik, İş Güvenliği, İş Sağlığı ve Teknolojik açısından çok önde olduğumuzu görmekten gurur duyduk” dedi.

“GÜZEL NETİCELER ALDIK”

Teknik ziyarette güzel neticeler aldıklarını kaydeden Başkan Yusuf Keyik; “Yerinde inceleme ve teknik olarak değerlendirme amacıyla gerçekleştirdiğimiz bu ziyaretimizde güzel neticeler aldığımızı söyleyebiliriz. İş sağlığı ve güvenliği hakkında karşılaştırmalar yaparken, gerekli notlarımızı da aldık. İlimizde entegre edebileceğimiz çalışmalarımızı da ajandalarımıza kaydettik. Devreye aldığımız teknik ziyaretle birlikte doğaltaş ve madencilik sektörümüzde verimlilik çalışmalarımızı yeniden gözden geçirerek çalışmalarımızı sürdürmemiz gerektiğini belirledik” şeklinde konuştu.

.

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: BAŞKAN, YUSUF, KEYİK,, AVRUPA’YA, YAPILAN, TEKNİK, ZİYARETİ, DEĞERLENDİRDİ.,
Yorumlar
Haber Yazılımı https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-1178459690048185