Haber Detayı
11 Mart 2022 - Cuma 17:50 Bu haber 2978 kez okundu
 
MAKÜ BAYAN GÜREŞ TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu tarafından organize edilen “Türkiye Üniversiteler Ünilig Güreş Şampiyonası” Gazi Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
SPOR Haberi
MAKÜ BAYAN GÜREŞ TAKIMI TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLDU

2-6 Mart 2022 tarihleri arasında yapılan Türkiye Üniversiteler Ünilig Güreş Şampiyonasında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Bayan Güreş Takımı Türkiye Şampiyonu, Erkek Serbest Stil Takımı ise Türkiye 2. si oldular.

MAKÜ’ye yeni bir gurur yaşatan Bayan Güreş Takımı bu sene düzenlenecek olan Üniversiteler Arası Dünya Kupasında yarışmaya hak kazandı.

Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz takımları kutlayarak; “Ankara’da yapılan Türkiye Üniversiteler arası Ünilig Güreş Şampiyonasında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kadın Takımı Türkiye Şampiyonu oldu. Antrenörümüz Dr. Ahmet Şahin, Teknik heyetimiz ve sporcularımızı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Antrenör Dr. Ahmet Şahin ve sporcular organizasyon sürecinde yarışmacılara üst düzey ilgi gösteren Türkiye Üniversite Sporları Federasyonuna ve Federasyon Başkanı Prof. Dr. Mehmet Günay’a teşekkürlerini belirttiler. 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: MAKÜ, BAYAN, GÜREŞ, TAKIMI, TÜRKİYE, ŞAMPİYONU, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-1178459690048185