Haber Detayı
15 Aralık 2016 - Perşembe 16:18 Bu haber 4145 kez okundu
 
MİNİKLER KIRMIZI BAŞLIKLI KIZI SEVDİLER
Burdur Belediyesi tarafından minikler için düzenlenen organizasyonda Eti Çocuk Tiyatrosu Kırmızı Başlıklı Kız oyunu ile miniklerle buluştu.
ÇOCUK Haberi
            MİNİKLER KIRMIZI BAŞLIKLI KIZI SEVDİLER

Burdur Belediyesi tarafından minikler için düzenlenen organizasyonda Eti Çocuk Tiyatrosu’nun Kırmızı Başlıklı Kız oyununu Konferans ve Sergi Salonunda sergiledi. Çocukların hayal dünyalarını genişletmeyi hedefleyen oyunu çok sayıda anaokulu ve ilköğretim öğrencisi ilgiyle izledi. Minik seyirciler için eğlendirici olduğu kadar içeriğinde eğitici ve öğretici öğeleri olan oyun ile çocukların toplumda kendilerini daha iyi ifade etmelerine katkı sağlayarak, hayal dünyalarını geliştirmek ve algılarını kuvvetlendirmek hedefleniyor.

Minik öğrenciler seyrettikleri oyunun etkisinde kalarak, oyuncuların repliklerine iştirak ederek onlarla empati kurdular. Oyunun bazı bölümlerinde ise gülmekten kendilerini ise alamadılar. Başkan Ali Orkun Ercengiz, bu tür sanat faaliyetlerinin getirtileceğini ilimiz de eksik olan bu sanat aktivitesinin boşluğunu dolduracaklarını söyledi

 

Kaynak: (BURDUR İLKADIM ) - BURDUR İLKADIM İNTERNET GAZETESİ Editör: Mustafa ARSLAN
Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , MİNİKLER, KIRMIZI, BAŞLIKLI, KIZI, SEVDİLER, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js?client=ca-pub-1178459690048185